Nekocon 2022 -conitean jatkohaku

Nekocon 2022 -conitean jatkohaku

Nekocon 2022 -tapahtuma etsii lisää conitean jäseniä eli coniitteja mukaan joukkoihinsa!

Jos sinua tai jotakuta tuttavaasi kiinnostaa tehtävät tapahtuman järjestämisen parissa esimerkiksi talouden, sponsoreiden, turvallisuuden, taltioinnin tai tekniikan parissa, niin nyt on erinomainen tilaisuus päästä mukaan porukkaan. Nekoconin conitea toimii Discordissa ja kokoukset järjestetään pääasiassa sunnuntaisin.

Vuoden Nekocon 2022 -tapahtuma pyritään järjestämään heinäkuun toisena viikonloppuna 9.–10.7.2022 tai yksipäiväisenä 9.7.2022. Tapahtuman pääasiallisena tavoitteena on kohentaa yhdistyksen taloutta, edistää tapahtuman tunnettavuutta sekä pohjustaa tulevia Nekocon-tapahtumia yhdistyksen tarkoituksen mukaisesti.

Mukaan coniteaan pääseminen edellyttää hakemuksen hyväksynnän lisäksi Nekocon ry:n jäsenyyttä. Nekocon ry:n liittymisohjeet: https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vQ6yeItPAnCR8aIbVkL8ExSuX_IaYoJApWScYcY8-19N1JB8wBUjLs1LcCe4zy0Ap6JUdDKTAQuXd_P/pub

/ᐠ .  ̫ .ᐟ\ฅ Hae mukaan Nekocon 2022 -coniteaan 7.10. klo 20 mennessä osoitteessa: https://forms.gle/j9RToLo3Rmjvva329