Nekocon 2023 conitea -haku

Nekocon 2023 conitea -haku

Nekocon 2023 -tapahtuma etsii järjestäjiä eli coniitteja.

Coniitiksi valinnan edellytyksenä on kuopiolaisen Nekocon ry:n jäsenyys ja sitoutuminen sen mukaisesti yhdistyksen sääntöihin ja toimintaan. Nekocon 2023 -tapahtuma toteutetaan Kuopiossa, mutta coniittien on mahdollista työskennellä myös muilta paikkakunnilta. Tapahtuman järjestämiseen tarvitaan eri vastuualueista huolehtivien coniittien yhteistyötä, ja tämä yhteistyö mahdollistaa myös itselle uusien roolien ja tehtävien harjoittelua. Coniteaa johtaa ja organisoi pääjärjestäjä (pääjärjestäjähaku on suoritettu aiemmin erikseen).

Nekocon ry:n liittymisohjeet: https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vQ6yeItPAnCR8aIbVkL8ExSuX_IaYoJApWScYcY8-19N1JB8wBUjLs1LcCe4zy0Ap6JUdDKTAQuXd_P/pub

Tapahtuma pyritään järjestämään heinäkuun kolmantena viikonloppuna 15.–16.7.2023 tai yksipäiväisenä 15.7.2022. Tapahtuman pääasiallisena tavoitteena on kohentaa yhdistyksen taloutta, edistää tapahtuman tunnettavuutta sekä pohjustaa tulevia Nekocon-tapahtumia yhdistyksen tarkoituksen mukaisesti.

Coniiteilta odotetaan hyviä yhteistyötaitoja ja joustavuutta myös muuttuvissa tilanteissa sekä sitoutumista toimintakaudelle 13.9.2021–31.7.2023. Eduksi katsotaan aiempi osaaminen conien tai muiden tapahtumien järjestämisestä, yhdistystoiminnasta tai tehtävää vastaava koulutus tai muu osaaminen, mutta kannattaa rohkeasti hakea mukaan vaikkei edeltävää kokemusta olisikaan.

/ᐠ .  ̫ .ᐟ\ฅ Hae mukaan 1.11. klo 22:00 mennessä osoitteessa: Nekocon 2023 conitea -haku

Tags :